Levert Elvira til oppgradering av rigg og seil til Gran Seil

 

En herlig seilas fra Fredrikstad til Håøya er over. Etter 7 timer ble det endelig middag kl 22..! Mannskap for turen er Sverre og Chili, Frøya skal i bursdag og overnatter borte hele helgen 🙂
Blåste 15 sørfra og mye bølger da vi var på Filtvet, prøvde å gå inn, men måtte gi oss på andre forsøk da det var snaut med plass og veldig urolig sjø.
Ble litt film med Sverre før sengetid 🙂
Helgen ble flott og variert, alt fra 7 grader, kuling og regn til vindstille, 17 grader og sol.

Elvira ble levert til Southern Cross på Blommenholm for montering av indre forstag, check stag og spri-bom.

Southern-Cross

Code-1


Seilene er levert Gran Seil for gjennomgang, i tillegg til at vi har blitt enige om design av Code 1 seilet vårt. Det har tatt mange timer, mange ark, og mange synspunkter, men vi har til slutt landet på et seil som vil synes og et med litt farge:

 

 

 

 

 

I tillegg har vi bestilt offshore kutterfokk, hvit og oransje i tilfelle uhellet er ute og vi trenger å bli sett, ny uv duk på genoaen og montering av seilnummer på alle seilene. De blir vinterlagret hos Gran seil og site finish blir tatt rett før påske da rullesystemet skal monteres på seilet.

 

 

Uken etter hentet vi Elvira fra Southern Cross og gikk for motor ned til Sonskilen der hun ble tatt opp for vinteren. Ellen la til kai to ganger på turen nedover, stolt som en høne over å klare det uten problemer 🙂

 

Vekt 12,9 tonn…

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s